İĞNE OYASI VE MEKİK OYASI ÖRNEKLERİ

 

Eveeet arkadaşlar sizler için bütün sandığımdaki çeyizlerimi çıkarıp tek tek fotoğraflarını çektim.İnanın hepsi birbirinden güzel ve özeller.Çünkü hepsinde canım annemin elinin emeği gözünün nuru var.Kaç senenin emeği var.Kimbilir ne duygularla örüldüler.Herbirinde ayrı bir yaşanmışlık var.Annemin elinden çıkan herşey bir başka güzel ve zarif oluyor.O bu işi gerçekten çok iyi biliyor.Keşke birazcık örgü hevesim  olsaydı.Benim durumumda farklı bir vaka örmeyi biliyorum ama fazla bir hevesim yok.Neyseki böyle bir annem var çok şanslıyım değilmi.Bana da bu güzel elişlerini sizlerle paylaşmak düştü. Umuyorum ki sizlere de bir fikir vermesi açısından faydalı olacaktır.

 

 

 

Bu örnek bir mekik oyası.Her genç kızın çeyizinde mutlaka oyalı yazmalar, mekikler,iğne oyaları olur.İster kullansın ister kullanmasın.Bunlar bizim kültürümüzü de yansıtıyor bir yerde gerçekten çok zarif bir mekik oyası.

 

 

 

 

 

Ayy ben bunuda çok beğeniyorum.Çok zarif.Bu modellerin iğneyle yapıldığına inanamıyorum.Çok büyük emek gerçekten.İğne oyası örerken birde ellere dikkat edin iğne batma vakaları çok oluyormuş...

 

 

 

 

Bu da mekiğe ilk başlayanlar için kolay ama çok şık bir model.

 

 

 

 

 

 

Bu  yazma ve iğne oyasıda 2008'in son modasıymış.Yani son örülen örneklerden.Moda renkler ve modellerdenmiş.Gerçektende cıvıl cıvıl bir renk kombinasyonu var.Gençler için çok uygun bir model.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buda sarı laci fanatikler için:)

 

 

 

 

 

Buda çok ağır bir iğne oyası hem renk uyumu hemde oyanın örneği açısından.Oyada benim dikkat ettiğim birşey var.Yazmanın ve oyanın renk uyumu mutlaka olmalı.Bu şekilde çok şık ve güzel durduğunu düşünüyorum.Oyalı yazma yaparken renk uyumuna mutlaka dikkat edin derim ben.

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !